2015 – Yine Yeni Yeniden.

Her yeni yıl gibi birçok yenilik ve bilinmezlikler barındırdığını biliyordum açıkçası. Ancak 2015’in, 31 yıllık yaşantımda hayatımı bu kadar derinden etkileyen önemli yıllardan biri olacağını ise yaşamadan tahmin edemezdim doğrusu.

Yeniden ülke değiştirmek, yeniden iş değiştirmek, yeniden ev kurmak, yeniden düzene alışmak, yeniden araba almak, yine yeni yeniden bir yıl 2015.

2014 yılı için bir karne yazmamıştım ve açıkçası bu kendi karneme eksi olarak yazıldı. Bu sebeple 2015’i  es geçmek istemedim.

2015’i nasıl bilirdin diye sorarsanız eğer kesinlikle şu iki kelime gelir: Yeni ve Bilinmezlik.

2015’in ilk gününü  Dubai sahillerinde yüzerek geçirmiş ve devam eden süreçte havaalanında 12 saat rötar yedikten sonra karlar altındaki Minsk’e dönebilmiştim.
Dubai’de başlayan ve Minsk’e dönünce tamamlanan süreç sonucunda tam 8 sene çalıştığım eski şirketim Turkcell’e yolları ayırmış ve yeni hayatımı düzene sokmak üzere Türkiye’ye temelli dönmeye karar vermiştim.

Ocak ayı genellikle Şubat ayında yapacağım büyük seyahate hazırlanmakla geçti.  Özellikle Pera’nın evraklarının ve diğer detaylarının hazırlanması baya meşakatli oldu.

Şubat ayında Minske veda turlarını atarken bir yandan da Türkiye ile flört halinde eski aşkı tazeliyordum. Hem ev hem de iş konularını halletmek için İstanbul’a gelip gerekli işleri hallettim.

Velhasıl, gün oldu devran döndü ve 21 Şubatta Minskten İstanbul’a göç ettim. En çok yıprananımız ise Pera oldu bu seyahatte.

Elbette ilk başta sevdiklerimin yanında sığınmacı olarak yerleştim ama sonrasında hummalı bir ev-iş-araba sorunlarını çözmekle uğraştım. Hepsini de en hızlı şekilde Mart ayı sonu ile halledip önce Kırmızı arabamı alıp sonrasında da 8 Nisan’da yeni bir kariyer adımı olarak TeliaSonera’da çalışmaya başladım.

Nisan ayı ise yeni ofise, yeni iş arkadaşlarına, yeni işe alışmakla geçti. Yeni işin vaad ettiği en önemli noktalardan biri de yeni yeni ülkeler görecek olmamdı ki bu durum beni çok mutlu ediyordu.

Akranlarımızın evlilik çağına girmesiyle birlikte evlilik açısından en bereketli yıl 2015 oldu. Açılışı canım arkadaşım Barış’ın düğünü ile Mayıs ayı başında Ankara’da yaptık.

Mayıs ayı içerisinde bu seneki ilk iş seyahatlerimi de Gürcistan ve Moldova’ya gerçekleştirdim.

Haziran açılışını ise Kazakistanın başketi olan Almatiye giderek yaparken Haziranın ortalarında canım yegenim artık büyük adımlar atmak üzere ortaokuldan mezun oluyordu.

Temmuz’da ise abim ve yegenimle birlikte hayatlarımızda ilk defa kamp yapmaya gittik. Kabul edelim İnönü yaylasındaki ilk tecrübemiz çok iyi sayılmazdı ama bu daha başlangıçtı.

Yapılan trasnferler sonrası çok gaza gelip yıllar sonra gidip kombinemi aldım ve yeniden mabedin yolunu tutmaya hazırdım. Temmuz mabede döndüğüm aydır.

Ağustos ayı ise hem bizde hem de Dünyada çok sıcak geçiyordu ve biz de daha sıcağı görmek üzere Özbekistana gittik Fırat ve Erdinçle. Çok çok güzel bir şehirmiş Taşkent.

Eylül ayı ise tam bir curcuna ayıydı. Düğün düğün düğün düğün! Ferit, Berk (2X) ve Koçak’ın düğünleri için Urfa, İstanbul, Ordu, Adana, Osmaniye gezerek 4 haftada 4 düğüne katıldık!  Sadece düğünler için bile ekstradan bir yazı yazılır :)

Eylül ve Ekim ayları şirketimizde olan bitenin artık ayyuka çıkması ve kariyer planları açısından yeni arayışlara girmemize sebebiyet veren gelişmelere sahne oldu.

Kasım ayı ise ülkemiz ve bölgemiz açısından çok karışık zamanları gördüğümüz bir ay oldu. Yıl sonu yaklaşırken artık İstanbul yaşamına alışmış ve geleceği daha sık düşünüyordum. Kasım ayının güzel kısmı ise yine Belaruslu dostlarımızın ziyaretime gelmeleriydi.

Ama en önemli Kasım ayı olayı ise yine ani bir kararla gitmeye karar verdiğim Macaristanın başkentine Budapeşteye gitmemdi. Çok güzel bir şehire çok kısa bir seyahat düzenledim. Sanırım tekrar giderim en kısa zamanda.

Yılın soy ayında ise en önemli anı yıllardır istediğim bir şehri görmek oldu. Göl Hezerin kenarına Baküye gittim ve orada eski dostları görürken faydalı bir iş seyahati geçirdim. Çok iyi de oldu doğrusu.

Yılın son haftasını hastalıklarla uğraşarak geçirdim. Yıkmasa da salladı açıkçası son hafta ama ne derler; öldürmeyen acı kuvvetlendirir.

Sonuç itibariyle içinde normal bir insanın yıllar içerisinde yaşayacağı birçok tecrübeyi bulunduran dolu dolu ama gerçekten zor bir yıl oldu 2015.

Seni hiç unutmayacağım 2015 :)

Notun: 7/10

Leave a Reply