Apple’in yeni oyuncagi

Yenilikçilik, liderlik ve tasarım? Bu 3 olguyu yan yana getirebilen nadir markalardan biri Apple.

Son gözdeleri olan New MacBook belki de bu konudaki en büyük başarıları. MacBook elbette ki bir çok açıdan yenilikler taşıyor ancak Unibody özelliği en çok dikkat çekeni olarak diğer özellikleri  arasından ön plana çıkmakta.

Nedir bu Unibody?

Günümüz notebookların gövdeleri bir çok parçanın bir araya gelmesinden oluşmakta. Bu durum hem cihazların ağırlıklarını fazlalaştırıyor, hem gövdeleri kalınlaştırıyor hem de olası hata risklerini fazlalaştırıyor.

İşte başlıca yukarıdaki ve sıralamadığımız diğer sorunların üstesinden gelmek için Apple New MacBook?ta alüminyumdan oluşan tek parça bir gövde kullanmış.

Böyle yeni bir yola giderken elbette ki kimi sorunları aşmak durumunda kalmışlar. Tek parça hazırlanacak olan bu gövdeyi maksimum verimlilikte ve sıfır hata toleransı ile hazırlamak zorunda oldukları için tasarım ve üretim aşamasında büyük bir efor sarf edilmiş.

Mikron seviyesinde ölçümlerle CNC makineleri kullanılarak hazırlanan bu gövde bir çok açıdan notebook üretiminde bir devrim niteliği taşıyor.

Bu yeni gövde tasarımı ile MacBook?u elinize aldığınızda hafifliği ve inceliğinin yanında parlak ve sağlamlık hissi veren görüntüsü hemen dikkatinizi çekecektir. Bu zevki vakit kaybetmeden yaşamak lazım : )
Bu yeniliğin bir de çevresel önemi var ki o da daha ince ve daha hafif olan yeni MacBookların hem üretim hem de nakliye sırasında doğaya çok daha az zarar vermesi. Belki de bu yenilikte en önemli faktör bu çevreci taraf olmuş diyerek hakkını vermek lazım.


Bu yeni oyuncağı daha yakından incelemek isterseniz
yandaki fotografa tıklayarak hem daha detaylı bilgilerin
hem de üretim aşamasını anlatan videoyu i
çeren sayfaya ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply