Dostlar Sağolsun

 

Dostların varlıkları insanların zor zamanlarında anlaşılır. Yaptığın yatırımın geri dönmesi gibidir dostlarının yanında yer alması. Geçmişte gösterdiğin sağlam duruş, insani yönlerin, karakterinin sağlamlığı ve bunun gibi birçok önemli etkenler yaptığın yatırımları oluşturur.
Ben bu güne kadar arkadaşlarımın varlığını her zaman yanımda hissettim ama kimileri arkadaştan da öte olup hayat boyu varlıklarını kaybetmemek için çaba sarf edebileceğim insanlar konumuna geçtiler.

Belki bundan sonra ki cümlemin “Ama bu insanlar bir elin parmağını geçmez” diye bir sınırlamayı dile getireceğini sanıyorsunuz ama ben şanslı sayılacak birisiyim herhalde ki bu insanların sayıları sandığınızdan da yüksek. Ayrıca arkadaşım, dostum olarak gördüğüm kimsenin varlığının eksilmesini istemem, bu sebeple onlarla ilgili attığım her adım onların yerlerini sağlamlaştırmak için atılmıştır..

Hele ki dost olarak cebime koyduğum ve zor durumda en büyük koz olarak çıkarabileceğim insanların kalbini kıracak, onların varlıklarına zeval getirecek durumların gerçekleşmesine hiçbir şekilde izin vermem.

Ne maddiyatın, ne eğlencenin, ne arzusal gelen bir dürtünün bana arkadaşlarımın, dostlarımın, değer verdiğim insanların şahsıma olan güvenlerini zedelemesine sebep olacak bir adım arttırmasına olanak tanımam.

Ben hiçbir zaman hayatımda bir şeyleri tek başıma başardım demem, her seferinde yanımda bir dostum olsun isterim.

Onların güvenlerini, varlıklarını kaybetmektense atacağım adımı atmam ve kazanacağımı sandığım şeyi kazanmam olur biter.

Ekonomide fırsat maliyeti vardır. Dünyadaki hiçbir değer arkadaşlarımı kaybetmenin maliyetinden daha üstün olamaz.

Varlığı bana güç veren tüm arkadaşlarıma ithafen bir teşekkür yazısıdır bu. Ama şu günlerde içlerinden üçü bu teşekkürü daha çok hak ediyorlar. Üçünüze de teşekkürler sevgili arkadaşlarım, dostlarım. Anladınız siz!! : )

Leave a Reply